Loader
Küfrün Karanlıklarından, Vahyin Aydınlığına...
Son Sayı | 79. Sayı
Son Sayı | 79. Sayı

Es- Selamu Aleykum Ve Rahmetullah

Dergimizin 79. sayısıyla sizin ile beraberiz.

Halis Hocamız “Hasbihal” yazılarında bu ay şu soruları yanıtlıyor:

Soru: Put veya putlaştırılmış resim bulunan ortamda bulunmanın hükmü nedir? Böyle bir ortamda dünyevi sebeplerle bulunmam (açık öğretim sınavı, ehliyet kursu, İngilizce kursu, alışveriş gibi) dinime zarar verir mi?

Soru: Yıllardır sürekli baskıya maruz kalıyoruz. defalarca evlerimiz basıldı. yaşananlar beni kuşkulu ve tedirgin bir insan yaptı. Zamansız çalan her kapı beni korkutuyor. Telaşım ve korkum evde ve eğitim ortamında çocuklara geçiyor. Bana nasihat eder misiniz?

Soru: Siz cezaevindeyken arkanızdan konuşan siz çıktıktan sonra sus pus olanlar hakkında ne söylemek istersiniz?

Soru: Cemaatten kendiliğinden ayrılıp giden ve cemaat hakkında yalan yanlış konuşanların cemaate ne gibi olumsuz etkileri olmuştur?

Soru: Cemal Kaşıkçı hadisesi, sarı yelekliler, AKP-Fetö kavgası, AKP-MHP ittifakı gibi konularda gündemi değerlendirebilir misiniz?

Soru: Toplum ve dünya gidişatını "Fe eyne tezhebun/Bu gidiş nereye?" ayeti bağlamında değerlendirebilir misiniz?

Soru: Hayatınızda "Dönüm Noktam" dediğiniz bir olay var mı? var ise anlatır mısınız?

Feriduddin Aydın Hocamız “Millî ve Dinsel Bir Şablon Olarak Müslümanlık” başlığını ‘İslam ile Müslümanlık aynı şey mi?’ bağlamında ele alıyor.

Güzel ahlakın ödülü yazısı ile Faruk Furkan Hocamız ahlak yazılarına, “Hicret Sırasında Gerçekleşen Olaylar Hakkında Birkaç Değerlendirme” yazısı ile Enes Yelgün Hocamız siyer yazılarına ve Konmayı bilmeli yazısı ile Özcan Hocamız kısa surelerin tefsirine devam ediyorlar. 

Kerem Çağlar ağabeyimiz de “Sorun” kelimesi ile tabir edilmeye en uygun olan sosyal medya ve zararları hususuna “Sosyal Medya, Asosyal Nesil ve Sorumluluğumuz” yazısında değiniyor. 

Burada zikrettiğimiz veya zikretmediğimiz tüm yazarlarımıza teşekkürlerimizi sunuyor ve siz kıymetli okuyucularımızı dergimiz ile baş başa bırakıyoruz. Selametle kalın…