Loader
Küfrün Karanlıklarından, Vahyin Aydınlığına...
Son Sayı | 76. Sayı
Son Sayı | 76. Sayı

Es-Selamu Aleykum ve Rahmetullah

Sayı 76…

Bu yıl dergimizde bir dizi yenilik yaptık. Kardeşlerimizin öneri ve eleştirileri doğrultusunda yeni adımlar atmaya devam edeceğiz. Bu yeniliklerden birini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

"Başyazı" ve "Vahyin Rehberliğinde" makalesi tek bir yazıda toplanacaktır. Halis Hocamızın, kardeşlerden gelen sorulara cevap vereceği yeni köşenin adı "Hasbihâl" dir. Öneri ve istek üzerine attığımız bu adım, Pazar sohbetleri ardından yaptığımız soru cevap minvalinde olacaktır. Yoğunluklu olarak itikadi ve menhecî meseleler, Tevhid ve Sünnet davetinin karşılaştığı iç dış problemler ve güncel meseleler ele alınacaktır. Çaba bizden tevfik Allah'tandır.

Bu yazısında Hocamız birçok Müslim kardeşimizin cevabını merak ettiği güncel, ahlaki, menhecî bazı sorular ile beraber Ankara’da dergi binamızın kafirlerce mühürlenmesine dair soruyu yanıtlıyor.

Bunun ile beraber Hocamız -Allah kendisinden razı olsun- nasıl bir ortamda kaldığını ve günlerinin nasıl geçtiğini de bizlerle paylaşmış. Tez zamanda Rabbimiz hayır ve rahmeti ile Hocamız ve bütün Müslim kardeşlerimizin esaret bağlarını çözüp sevenlerine kavuştursun. Allahumme âmin.

Tefsir, siyer, hadis, ahlak, çocuk eğitimi, sağlık ve başkaca konularda Hocalarımızın kıymetli kalemlerinden çıkan, değerli nasihatler barındıran yazılar ile siz kardeşlerimizi baş başa bırakıyor, iyi okumalar diliyoruz.

Selam ve dua ile…